Vlasy poškodzuje veľké množstvo faktorov…

Olejovanie vlasovBudete prekvapené dlhým zoznamom vecí, ktoré škodia vašim vlasom…

  • nesprávne vlasové produkty
  • nesprávna starostlivosť o vlasy a aplikácia prípravkov
  • ťahanie počas česania a stylovania vlasov
  • stylovanie teplom
  • suchý vzduch, klimatizácia
  • mráz a aj silný dážď
  • stres a zlá strava
  • lieky
  • farbenie a zosvetľovanie vlasov
  • používanie žehličky a kulmy

Je to len pár z celého množstva faktorov, ktoré oslabujú vlasy, vlasové cibuľky, vlasové pramene… Oslabené vlasy sa stávajú mdlými, krehkými, pričom vlasové cibuľky sú zle upevnené vo vlasových folikulách.

V dôsledku toho vlasy vypadávajú v nadmerných množstvách.

Existuje niečo, čo dokáže kompletne ozdraviť vlasy?

Šampóny a kondicionéry na vlasy pôsobia na povrchu vlasov. Účinky masiek sú podobné – vlasy ozdravujú len zvonku, pretože nie sú schopné preniknúť cez vlasové kutikuly.

Aby sa vlasy kompletne obnovili, potrebujú niečo, čo prenikne medzi kutikuly a dostane sa hlboko dovnútra – pre zlepšenie činnosti medzibunkového spojiva pomocou hydratácie a obnovy jeho štruktúry.

Hlavnými zložkami medzibunkového spojiva sú voľné mastné kyseliny. Preto sú prírodné oleje účinné pri starostlivosti o vlasy, vďaka vysokej koncentrácii mononenasýtených a polynasýtených mastných kyselín.

Čo sú to prírodné oleje?

Prírodné oleje – látky, ktoré sú lisované za studena zo semienok a plodov rastlín. Už veky sú cenené kvôli svojim skrášľujúcim a liečivým vlastnostiam. Museli ste už počuť o argánovom, kokosovom, makadamiovom, slnečnicovom a jojobovom oleji. Nerafinovaný druh týchto olejov má rôzne použitia pri starostlivosti o krásu. Prírodné oleje predovšetkým vyživujú pokožku hlavy a vlasy. Poskytujú prameňom hĺbkovú obnovu, pričom pravidelná olejová kúra na vlasy ich robí oveľa krajšími.

Čo je olejovanie vlasov?

Olejovanie vlasov je mimoriadne jednoduchá a pohodlná kúra, ktorá sa dá vykonať hocikedy. Niektoré metódy sa dokonca dajú vykonať v práci. Olejová kúra na vlasy sa skladá z nanesenia prírodného oleja (alebo zmesy) na vlasy alebo vlasy a pokožku hlavy (druhá forma je pre vlasy prospešnejšia, keďže garantuje kompletné ozdravenie prameňov a cibuliek).

Olejovanie vlasov – prečo a ako to funguje?

Olejovanie vlasov prebieha vo vnútri vlasov, takže vaše pramene získajú viac než len krásny vzhľad. Je im poskytnutá komplexná starostlivosť, ochrana a – hlavne – regenerácia vlasový cibuliek, ktoré sú zodpovedné za rast vlasov a ich krásu.

Prírodné oleje tvoria čiastočky, ktoré – vhodné pre každý typ vlasov – majú schopnosť preniknúť dovnútra vlasu a bojovať za jeho krásu.

Ako na…? Olejovanie vlasov

Najlepšie je si vlasy olejovať v súkromí svojho vlastného domova. Najlepšie účinky prináša olejovanie vlasov (suchých alebo vlhkých) a pokožky hlavy. Oleje sa dobre absorbujú a udržiavajú zdravú pokožku hlavy. Ako vykonávať olejovú kúru?

Celonočná olejová kúra na vlasy

Naneste asi 5 ml (1-2 lyžičky) oleja na vlasy a pokožku hlavy. Toto množstvo úplne stačí na obnovu a výživu vlasov, ako aj pokožky hlavy. Čím dlhšie ostane olej na vlasoch, tým lepšie. Práve preto ho nechajte na vlasoch aspoň hodinu; celonočná kúra je najúčinnejšia, pričom olej ráno zmyjete pomocou jemného šampónu.

Starostlivosť o vlasy – olejovanie vlasov (nie pokožky hlavy)

Existuje rýchla, ľahká a účinná forma olejovania, ktorá zlepšuje vzhľad vlasov. Olej (pár kvapiek) naneste na vlasy alebo končeky vlasov. Pomáha to stylovaniu vlasov, dodáva im lesk a chráni ich pred poškodením. Tento druh olejovania vlasov sa dá vykonať aj niekoľkokrát za deň: kedykoľvek máte pocit, že vaše vlasy stratili svoj lesk a pružnosť.